Kopřiva je úžasná léčivá bylina, ale také celkem vytrvalý plevel. Proto je dobré, mít kopřivy pod kontrolou. Ideálně tak, aby nás to nestálo moc úsilí, měli jsme je stále k dispozici a rostly by tam, kde chceme. Ale je to vůbec možné?
Ano, je. Stačí ji pěstovat v nádobě (nebo pytli) jako třeba rajčata. Je to snadné a efektivní.
Do větší nádoby dáme kvalitní hlínu a do ní zasadíme trs kopřiv, které jsme vykopali v místě, které není nijak znečištěné. Doporučuji zasadit si kopřivy loňské, tedy takové, které nemají příliš silné kořeny.
Se sázením se nemusíte moc trápit, kopřiva se ujme téměř všude. Jenom je potřeba, aby nádoba měla ve dně odtokové otvory. Kopřiva má ráda vlhko, ale pokud by měla stát delší dobu ve vodě, nelíbilo by se jí to.
Potom už stačí jenom kopřivu pravidelně stříhat a ona vám bude rychle a průběžně dorůstat.
Když použijeme kvalitní hlínu, nemusíme ji během roku ničím přihnojovat. Zaléváme podle potřeby.
Na podzim kopřivu ostříháme a vyndáme z nádoby. Získáme tak velmi jednoduše kopřivový kořen, který můžeme usušit nebo si z něho připravit odvar nebo skvělou tinkturu na podporu růstu vlasů podle receptu v Kopřivové kuchařce.
Kromě tinktury najdete v Kopřivové kuchařce více jak 50 dalších kopřivových receptů pro zdraví, krásu a vitalitu. Některé recepty uvidíte možná poprvé, protože jsou to moje vlastní originály. Jak to v kuchařce vypadá, můžete nakouknout tady.
Využijte to obrovské bohatství minerálů, vitamínů, chlorofylu a dalších léčivých a tělu prospěšných látek, které kopřiva zdarma nabízí nejen na jaře, ale po celý rok.
Snadné pěstování, radost při vaření a hodně zdraví
Joli 🍀