KALENDÁŘ SBĚRU 33 LÉČIVÝCH ROSTLIN  - zdarma ke stažení zde 

Popáleniny – Jak co nejrychleji ulevit od bolesti a podpořit hojení

12.10. 2023636x0

Popáleniny a opařeniny jsou častým domácím úrazem. Bolest, kterou způsobí, bývá často velmi silná. Mám jeden osvědčený prostředek, který používám už více než 13 let. Funguje na lehčí popáleniny i takové, kde se objeví puchýře.

Tím osvědčeným prostředkem je homeopatikum Cantharis 30CH. Za posledních 13 let, co se věnuji homeopatii, se mi tento přípravek osvědčil v celé rodině a to jak na popáleniny, tak i na opařeniny. Nikdy jsme naštěstí neměli zasaženou velkou část těla, ale mnohokrát došlo i na puchýře.

Popáleniny - jak co nejrychleji ulevit od bolesti a podpořit hojení

Jak při popálení postupuji

Nejdříve, pokud to jde, dám rychle popálenou část pod studenou tekoucí vodu. A hned v zápětí přijde na řadu Cantharis, které mám vždycky po ruce.

1 kuličku vytočím do víčka a dám do úst a vycucám a zároveň další 3-4 kuličky dám do sklenice s cca 1 dcl vody a nechám rozpustit. Chvíli to trvá a tak je dobré opatrně skleničkou točit, aby se kuličky dříve rozpustily.

Ve vlažné vodě se budou kuličky rozpouštět rychleji, ale pokud nemáte po ruce led, kterým byste potom vodu zchladili, tak to nedoporučuji, protože vlažná voda by vám mohla být na popáleninu nepříjemná. Tam je opravdu dobré mít vodu studenou.

Popálené místo polévám vodou s Cantharis už v průběhu rozpouštění.

Zároveň si začnu připravovat další skleničku, ve které nechám rozpustit opět 3-4 kuličky Cantharis. Já to dělám v 1 dcl vody proto, že se mi se skleničkou, která je plná jenom z půlky, dobře manipuluje. Můžete si dát vody víc a přiměřeně k jejímu objemu zvednout i množství kuliček Cantharis.

Úleva se po polévání tímto roztokem dostaví většinou velmi rychle, a to i v případě, že má někdo nižší práh bolesti.

Postižené místo polévám s přestávkami podle potřeby a pak ještě několikrát během dne, případně občas i další den. Tady záleží na tom, jak se situace vyvíjí.

Na co se Cantharis používá a jakou potenci vybrat

Cantharis je homeopatikum, které se používá tam, kde nastane prudká, agresivní reakce tkání, kde dochází k pálení v postižených oblastech.

Ulevuje těžkým bolestem po popáleninách a podporuje hojení. S úspěchem se také používá při zánětu močových cest, zažívacího nebo dýchacího systému, ale vždy musí odpovídat symptomy.

Na popáleniny jsou i jiná homeopatika např. Urtica Urens, ale já jsem si s velkým úspěchem celou dobu vystačila jenom s Cantharis a hodně mých klientů také.

Pokud si Cantharis domů opatříte, tak je potřeba, aby bylo v potenci 30CH, protože se jedná o akutní stav se silnými projevy. Tedy doporučuji CANTHARIS 30CH, které vidíte na obrázku. Koupíte ho běžně v lékárnách, kde prodávají homeopatika. Pokud ho nebudou mít na skladě, požádejte je o objednání.

Přeji vám, abyste Cantharis nepotřebovali a jenom tak v klidu u vás leželo na poličce ve skříňce.

Jolana 🍀

PS: Pokud úplně nevíte, jak s homeopatiky zacházet, napište mi do komentáře a já na toto téma napíšu článek nebo natočím video.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů