KALENDÁŘ SBĚRU 33 LÉČIVÝCH ROSTLIN  - zdarma ke stažení zde 

Jak se zbavit nachlazení a rýmy dřív, než se plně rozjede

7.11. 2023323x0

První příznaky „něco na mě leze“ asi dobře rozpoznáte. A to je ten správný okamžik začít něco dělat a nenechat nachlazení a rýmu, aby ovládly vaše tělo.

Začátek nachlazení můžete pocítit kdekoli ….v práci, ve vlaku, v obchodě, v divadle … a to není úplně ideální situace pro bylinky, zato je to skvělá příležitost pro Schüsslerovy minerální soli, konkrétně pro sůl č.3 Ferrum Phosphoricum.

Je ve formě tabletek a tak ji můžete mít v malé krabičce vždy při sobě a kdykoli bude potřeba, okamžitě ji začít užívat.

Jak se zbavit nachlazení a rýmy ještě předtím, než se plně rozjede

Ferrum Phosporicum je minerální sůl, která by vám v podzimním a zimním období určitě neměla chybět, protože vás může zbavit nachlazení ještě předtím, než se stačí ve vašem těle hezky zabydlet a rozvinout do rýmy,  kašle nebo něčeho horšího, anebo pomůže zkrátit dobu léčení, pokud se nemoc už projeví.

Proč právě Ferrum Phosphoricum?

Ferrum Phosphoricum je hlavní sůl na začínající záněty všeho druhu – akutní i třeba horečnaté.

Aby došlo k zastavení zánětu, je ale potřeba začít brát tuto sůl co nejdříve, ideálně hned při prvních příznacíchv krátkých intervalech, protože tělo má v tu chvíli velkou potřebu železa a je nutné mu ho rychle a v dostatečném množství dodat. To znamená, že je potřeba užívat 1 tabletku zhruba každých 10 minut až do vymizení příznaků.

Takto je možné užít až 15 tablet za den u dospělého člověka. Dětem se dávka sníží přiměřeně věku a případně jejich váze. 

Nejlepším způsobem užití je vycucání tabletky, protože hlavní účinek Schüsslerovy minerální soli je právě přes sliznici v ústech, přes kterou je velmi snadno prostupná a přechází téměř okamžitě krví do buněk. Určitě se nedoporučuje tabletku rozkousat nebo jenom polknout.  

V případě potřeby, zejména u malých dětí,  je možné tabletku rozdrtit a rozpustit v menším množství vlažné vody a nechat vypít nebo podat na lžičce.

Často se stává, že již během hodiny zaznamenáte zlepšení a následně zastavení začínající nemoci. To je skvělé, ale není dobře přestat v tuto chvíli s podáváním Ferrum Phosphoricum. Naopak, je potřeba pokračovat v jeho užívání, jinak je velká pravděpodobnost, že se vám nemoc opět vrátí.

Tělo bylo oslabené, s něčím bojovalo a je potřeba mu ještě nějakou dobu pomoci. Už nejsou nutné tak vysoké dávky, většinou stačí 5-6 tablet denně. Předávkování se v tomto případě nemusíte bát. Jenom nedoporučuji užívat Ferrum Phosphoricum vysloveně na noc. Jde o „životabudič“, mohlo by se vám stát, že byste napočítali hodně oveček, než byste usnuli. To samozřejmě neplatí v případě, že jste v akutní fázi a řešíte zastavení nemoci, tehdy užívejte sůl podle potřeby. 

Pokud se onemocnění rozvinulo do další fáze, je potřeba přidat k soli Ferrum Phosphoricum ještě další soli podle projevů onemocnění.

Proč potřebujeme železo?

Železo je životně důležitý kov a jeho nejdůležitější funkce v těle je přenášet kyslík. Železo je součástí hemoglobinu, barviva červených krvinek, které roznášejí kyslík z plic do všech částí těla. Bez železa prostě nemůžeme dýchat, nemůžeme žít. 

Železo se nachází ve velkém množství enzymů a jiných bílkovin.

Železo je nezbytné také pro dobře fungující imunitu. Pokud máte pocit, že hned všechno „chytíte“, jste často nemocní a unavení, pak potřebujete železo doplnit nejen akutně, ale potřebujete zvýšit imunitu a užívat Ferrum Phosphoricum po delší dobu. Často je v tomto případě potřeba přidat ještě další minerální soli a minerály. Konkrétní nedostatek solí dobře odhalí Tvářová diagnostika.

Běžné respirační onemocnění zvládnete ale i sami. Existují osvědčené a ověřené kombinace Schüsslerových minerálních solí na různé druhy nachlazení, kašle, rýmu tekutou, barevnou, zatuhlou i hnisavou. Tyto všechny kombinace jsem pro vás sepsala do eBooku Nachlazení, rýma, chřipka, kašel – Jak s nimi rychle zatočit a být zase fit. Nemusíte sami nic dlouze vymýšlet a zkoušet, máte vyzkoušené kombinace hned k aplikaci. 😉

Kde minerální sůl Ferrum Phosphoricum rychle koupit?

Osobně minerální soli neprodávám, sama si je nakupuji na e-shopu Biomineralycz. Jsem s nimi spokojená, jsou milí a zboží odesílají obratem.

Krásné dny, kdy budete mít Ferrum Phosphoricum jenom jako pojistku.

Jolana 🍀

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů