KALENDÁŘ SBĚRU 33 LÉČIVÝCH ROSTLIN  - zdarma ke stažení zde 

Afty: Jak urychlit jejich léčbu přírodní cestou

16.3. 202435x0

Mám několik osvědčených pomocníků na léčbu nepříjemných bolestivých aftů, které se vyplatí mít doma, protože je využijete i při jiných zdravotních potížích.

Afty jsou bolestivé vřídky v ústech, které často trápí člověka opakovaně. Proč vznikají, není jednoznačně známé. Obvykle trvají 7–10 dní, ale pokud jsou větších rozměrů, mohou trvat i několik týdnů až měsíců. Často také mohou velmi znepříjemnit příjem potraviny, tekutin a dokonce i mluvení.

Jak urychlit léčbu aftů bylinkami a tkáňovými solemi

Dračí krev – pomocník číslo 1

Jako akutní pomoc se mi na afty nejvíce osvědčila dračí krev. Já používám DRAGS IMUN od Energy, ale dají se najít určitě i podobně kvalitní výrobci.

Aplikuje se přímo na afty několikrát denně. Dračí krev je hořká, ale nepálí. Pozor, pokud vám kápne kam nemá, barví a skvrny se špatně perou.

Kromě potírání je dobré ještě užívat dračí krev i vnitřně. Většinou doporučuji klientům 5 kapek rozmíchat ve skleničce vody cca 2-3x denně.

Dračí krev funguje dobře na všechny záněty v ústní dutině.

Propolisová tinktura

Aplikuje se také přímo na afty. Je to alkoholový roztok, bude pálit. Propolis je skvělý na mnoho potíží a podle mě stále nedoceněný.

Schüsslerovy tkáňové soli

Další pomocník, kterého můžete využít. Zde je to na prvním místě sůl Calcarea Sulphurica.  Je dobré ji ještě zkombinovat ještě s dalšími solemi, ale k tomu je potřeba víc informací, ideálně podle Tvarové diagnostiky.

Bylinky

Pro pomoc při autech můžeme sáhnout i po bylinkách. Skvělé při problémech v ústní dutině jsou šalvěj, heřmánek a řepík.

Homeopatika

Pak jsou tady i homeopatika, cca 8 nejčastějších, ale pro vybrání toho nejvhodnějšího je potřeba vědět více informací o tom, kde aft v ústech přesně je, jak přesně vypadá, jak a kdy bolí, atd.

Afty a emoce

Určitě stojí za zamyšlení i to, jaké emoce, chování a jednání by mohly k tomuto nepříjemnému onemocnění přispět.

Člověku, který mívá afty, se většinou stále něco nelíbí. Většinou je zloba namířená na ostatní lidi, ale také to může být tak, že je člověk nespokojený sám se sebou, něco si stále vyčítá, chtěl by život změnit, ale málokdy pro to začne podnikat konkrétní činy. 

Pokud člověk nezmění svůj postoj k ostatním a sobě, nebude mít dostatek lásky pro sebe i ostatní, budou se mu afty stále vracet. 

Aft vlastně člověku často brání mluvit (kvůli bolesti) a tedy vypouštět svoji nespokojenost ven a způsobovat bolest sobě i ostatním.  Také mu vlastně dává možnost, více poslouchat než mluvit. Nebo spíše více naslouchat, a to jak okolí, tak opět svůj vnitřní hlas, protože ten je v tichu více slyšet. 

Co zabírá na rychlejší léčení aftů vám? Napište svoje tipy pro inspiraci ostatním.

Joli 🍀

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů