I kdybyste zlepšili jen tuto jednu věc, zlepšíte tím své zdraví

23.11. 2023562x0

Co to je? Je to voda. Já vím, že jste to slyšeli už mockrát, ale jenom správný pitný režim nestačí. Je potřeba, aby tělo umělo s vodou a tekutinami také dobře hospodařit. To se ale podle mých zkušeností často neděje. Tak co tedy s tím?

Voda je esencí života a nezbytným prvkem pro udržení našeho těla v optimálním stavu. Je to jednoduché a možná právě proto, tomu nevěnujeme dostatečnou pozornost.

Víme, že dehydratace, nedostatek tekutin, může narušit harmonii našeho těla a ovlivnit celkový stav našeho zdraví a přesto hodně lidí nemá správný pitný režim a uvědomí si, že by se měli napít až ve chvíli, když mají žízeň. Ale to už je pozdě. To už tělo strádá a nemůže správně fungovat.

Nechci v tomto článku rozebírat, správný pitný režim, protože to je jenom jedna část problému. Další velmi podstatná věc je, aby tělo umělo s vodou a tekutinami správně pracovat.

Přenos tekutin je dalším klíčovým faktorem pro naše zdraví. Voda není pouze prostředkem k uhašení žízně, hraje klíčovou roli při přenosu živin a odstraňování odpadních látek v našem těle.

Buňky potřebují živiny a zároveň se potřebují zbavovat odpadu, ale toho často nejsou schopné. Vzniká přetížení v různých částech těla, protože ono prostě musí ten odpad někam dát. A protože je naše tělo chytré, snaží se to uložit nejdříve tam, kde mu to bude nejméně škodit. No a my pak máme třeba problémy s kůží, vlasy, nehty.

Nebo se snaží nejvíce zatíženým místům ulevit větším množstvím vody, a my pak máme otoky.

Jestli nevnímáme a nerozluštíme tyto signály, nezbude tělu nic jiného, než jít více do hloubky a do důležitějších částí jako jsou vnitřní orgány, což časem může vést až k vážným onemocněním. 

Jak vyčistit tělo

Co může špatné fungování tekutin způsobit?

Pokud nemáme dostatek tekutin a příliv a odliv živin nefunguje správně, může to mít například takovýto dopad:

  • Sníženou funkci ledvin, jater, a dalších orgánů, což může zpomalit odstranění toxinů z těla.
  • Problémy s kůží.  Dehydratace může způsobit suchou kůži, popraskané rty, praskliny na kůži a zhoršit stav existujících kožních problémů.
  • Únavu a celkovou slabost organismu.
  • Problémy s trávením, kdy může docházet ke zpomalení trávení a zažívacím potížím, jako jsou např. zácpy.
  • Psychiku a emoce. Nedostatek vody může způsobit podrážděnost, bolest hlavy a dokonce i problémy s koncentrací.

Každý člověk je jiný a má odlišný metabolismus, což znamená, že někteří lidé mohou přirozeně potřebovat více tekutin než jiní. Záleží I na klimatických podmínkách, zdravotním stavu a věku.

Děti a mladí lidé potřebují více tekutin ve srovnání s dospělými, a tak mohou být náchylnější k dehydrataci. Ta často bývá i problémem starších lidí, protože jejich schopnost vnímat žízeň bývá narušenaFaktory jako úbytek svalové hmoty, snížená funkce ledvin a celkově nižší obsah vody a minerální látek v těle mohou ještě zvyšovat riziko dehydratace.

Co s tím? Jakou pomoc zvolit?

Známky nedostatku vody a nesprávného fungování vodního hospodářství jsou často vidět v obličeji a Tvářová diagnostika je lehce odhalí. Je to také známka nedostatku minerální (tkáňové) soli NATRIUM MURIATICUM, která je právě za vodní hospodaření v těle zodpovědná.

Schüsslerova sůl NATRIUM MURIATICUM má ještě jeden velký benefit, harmonizuje tělo tak, aby bylo samo schopno si o vodu včas říct a vy na to nemuseli tak moc pamatovat. Pravda, je pár jedinců, kteří odolávají statečně i Natru Muriaticu, ale většina lidí po několika týdnech zjistí, že vlastně pijí víc „tak nějak sami“, a že se jim zlepšilo i mnoho dalších potíží. 

Vzpomeňte si, když jste nemocní a pijete hodně čaje, jak to dělá dobře vašemu léčení a jakou potom máte například krásnou pleť! Natrium Muriaticum je také jedna z často používaných solí při nachlazeních, rýmách a je součástí kombinací, které jsem sepsala do eBooku Nachlazení, rýma, chřipka, kašel – jak s nimi rychle zatočit. 

Bez vody to prostě nejde a i kdybyste neudělali nic jiného, než dopřáli tělu tolik vody, co potřebuje a naučili ho správně s vodou hospodařit, zaznamenáte zlepšení zdraví. 

Jolana 🍀

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů