KALENDÁŘ SBĚRU 33 LÉČIVÝCH ROSTLIN  - zdarma ke stažení zde 

Rýma, zahlenění, bolest v krku – jak ji aktuálně léčíme

30.9. 20231813x0

Velmi dobře se nám osvědčila kombinace bylinek a Schüsslerových minerálních solí. Rychle mírní potíže a zkracuje léčbu. Skvělá je v případech, kdy si přes den nemůžete vařit bylinkové čaje, tak jako třeba děti ve škole.

Rýma, zahlenění, bolest v krku - jak ji léčit přírodními prostředky

Rýma, zahlenění, bolest v krku a kašel – to je to, co teď aktuálně trápí hodně lidí a nevyhlo se ani nám. Pro každého „nemocného“ jsem doma sestavila trochu jinou léčbu na základě jeho pocitů a Tvařové diagnostiky.

Pro nejmladšího syna jsem zvolila kombinaci diviznového čaje a Schüsslerových minerálních solí, protože ještě chodí na střední školu a nemůže během dne popíjet bylinkové čaje, které má rád. A tak, aby se mohl léčit i ve škole, je vybaven tabletkami Schüsslerových solí.

Diviznový čaj

Diviznový čaj doma pijeme proti rýmě a kašli, při zánětu průdušek, při nachlazení. Pomáhá rozpouštět hleny, pomáhá hlen vykašlávat, upravuje sliznice a celkově přispívá k normální funkci dýchacího systému.

Jak čaj připravujeme:

1 velkou lžíci sušených nebo čerstvých květů divizny zalijeme 1/4 litrem vařící vody a necháme pod pokličkou 10 minut louhovat.

Potom čaj přecedíme přes jemné sítko nebo pláténko, protože diviznový květ obsahuje drsnější chloupky, které mohou být nepříjemné.

Pijeme 1-3 šálky denně.

Rýma, bolest v krku, zahlenění - jak je léčit přírodními prostředky

Schüsslerovy minerální soli

Na akutní rýmu, kašel, nachlazení je osvědčená trojkombinace Schüsslerových minerálních solí ve složení:

Ferrum Phosphoricum, Kali Muriaticum, Kali Sulphuricum

Ferrum Phosphoricum

je sůl na první, akutní stadium. Když cítíte, že na vás „něco leze“, je dobré začít s touto solí, co nejdříve. Často se potom stane, že se onemocnění zastaví a dále se nerozvíjí. V tomto případě se doporučuje užívat 1 tabletku co půl hodiny a můžete až na 8-10 tabletek za den. Jinak se užívá 4-6 tablet denně, záleží na věku a tělesné konstituci.

Pokud se Schüsslerovými minerálními solemi nemáte zkušenosti, je lepší se poradit.

Kali Muriaticum

je sůl sliznic a také druhého stadia vývoje rýmy, kdy rýma přejde do průhledné nebo bílé.

Kali Sulphuricum

Je sůl chronického zánětu, kdy už rýma zhoustla, výtoky jsou barevné, žluté až zelené.

Užívají se obvykle 4-6 tablet od každé soli denně, ideálně ve dvou až třech dávkách (ráno, v poledne a večer). Někdy, podle aktuálního stavu, je vhodné dávkování přechodně zvýšit.

Pokud nemáte se solemi zkušenosti, je lepší se ze začátku poradit, než se s nimi naučíte sami zacházet. Připravuji Kurz Schüsslerovy minerální soli, kde budu všechny tyto informace uvádět. Než bude kurz hotový můžete si zdarma stáhnout Tahák Schüsslerovy minerální soli a jejich základní použití zde.

Každý jsme jiný a s tímto vědomím je potřeba přistupovat ke každé léčbě. Tato kombinace velmi vyhovuje mému nejmladšímu synovi. Pro druhého syna jsem sestavila trochu jinou kombinaci bylinky a minerálních solí a tu vám ukážu i s receptem na mateřídouškový sirup příště.

Jolana 🍀

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů