Co to je? Je to voda. Já vím, že jste to slyšeli už mockrát, ale jenom správný pitný režim nestačí. Je potřeba, aby tělo umělo s vodou a tekutinami také dobře hospodařit. To se ale podle mých zkušeností často neděje. Tak co tedy s tím?
Voda je esencí života a nezbytným prvkem pro udržení našeho těla v optimálním stavu. Je to jednoduché a možná právě proto, tomu nevěnujeme dostatečnou pozornost.
Víme, že dehydratace, nedostatek tekutin, může narušit harmonii našeho těla a ovlivnit celkový stav našeho zdraví a přesto hodně lidí nemá správný pitný režim a uvědomí si, že by se měli napít až ve chvíli, když mají žízeň. Ale to už je pozdě. To už tělo strádá a nemůže správně fungovat.
Nechci v tomto článku rozebírat, správný pitný režim, protože to je jenom jedna část problému. Další velmi podstatná věc je, aby tělo umělo s vodou a tekutinami správně pracovat.
Přenos tekutin je dalším klíčovým faktorem pro naše zdraví. Voda není pouze prostředkem k uhašení žízně, hraje klíčovou roli při přenosu živin a odstraňování odpadních látek v našem těle.
Buňky potřebují živiny a zároveň se potřebují zbavovat odpadu, ale toho často nejsou schopné. Vzniká přetížení v různých částech těla, protože ono prostě musí ten odpad někam dát. A protože je naše tělo chytré, snaží se to uložit nejdříve tam, kde mu to bude nejméně škodit. No a my pak máme třeba problémy s kůží, vlasy, nehty.
Nebo se snaží nejvíce zatíženým místům ulevit větším množstvím vody, a my pak máme otoky.
Jestli nevnímáme a nerozluštíme tyto signály, nezbude tělu nic jiného, než jít více do hloubky a do důležitějších částí jako jsou vnitřní orgány, což časem může vést až k vážným onemocněním.
Pokud nemáme dostatek tekutin a příliv a odliv živin nefunguje správně, může to mít například takovýto dopad:
Každý člověk je jiný a má odlišný metabolismus, což znamená, že někteří lidé mohou přirozeně potřebovat více tekutin než jiní. Záleží I na klimatických podmínkách, zdravotním stavu a věku.
Děti a mladí lidé potřebují více tekutin ve srovnání s dospělými, a tak mohou být náchylnější k dehydrataci. Ta často bývá i problémem starších lidí, protože jejich schopnost vnímat žízeň bývá narušena. Faktory jako úbytek svalové hmoty, snížená funkce ledvin a celkově nižší obsah vody a minerální látek v těle mohou ještě zvyšovat riziko dehydratace.
Známky nedostatku vody a nesprávného fungování vodního hospodářství jsou často vidět v obličeji a Tvářová diagnostika je lehce odhalí. Je to také známka nedostatku minerální (tkáňové) soli NATRIUM MURIATICUM, která je právě za vodní hospodaření v těle zodpovědná.
Schüsslerova sůl NATRIUM MURIATICUM má ještě jeden velký benefit, harmonizuje tělo tak, aby bylo samo schopno si o vodu včas říct a vy na to nemuseli tak moc pamatovat. Pravda, je pár jedinců, kteří odolávají statečně i Natru Muriaticu, ale většina lidí po několika týdnech zjistí, že vlastně pijí víc „tak nějak sami“, a že se jim zlepšilo i mnoho dalších potíží.
Vzpomeňte si, když jste nemocní a pijete hodně čaje, jak to dělá dobře vašemu léčení a jakou potom máte například krásnou pleť! Natrium Muriaticum je také jedna z často používaných solí při nachlazeních, rýmách a je součástí kombinací, které jsem sepsala do eBooku Nachlazení, rýma, chřipka, kašel – jak s nimi rychle zatočit.
Bez vody to prostě nejde a i kdybyste neudělali nic jiného, než dopřáli tělu tolik vody, co potřebuje a naučili ho správně s vodou hospodařit, zaznamenáte zlepšení zdraví.
Jolana 🍀